Nabízíme správnou nabíjecí stanici pro každého zákazníka, ať už je to na doma nebo do firmy.

Nároky na dobíjecí infrastrukturu pro elektromobily jsou různé: jaký typ auta budu dobíjet a jaký bude jejich počet? Jak rychlé by mělo být nabíjení? Kde bude dobíjecí stanice instalována? Jak bude stanice naistalována? Kdo ji může používat? Jak bude spotřeba energie zaznamenávána a počítána?

Nabízíme uživatelsky jednoduché dobíjecí stanice pro soukromé použití doma, stejně jako zajistíme kompletní řešení pro nabíjení celých firemních elektrických vozových parků nebo aut zaměstnanců.

Výhody na první pohled

Na co je potřeba si dát pozor při výběru nabíjecí stanice?

  Nabíjecí výkon
Elektromobily se většinou dobíjejí s výkonem od 3,7 kW do 22 kW. Na tuto skutečnost je potřeba myslet při výběru dobíjecí stanice, protože jsou vyráběny s různými výkony.

  Typ zásuvky
Na trhu existují dva typy zásuvek: typ 1 a typ 2. Zejména při výběru dobíjecí stanice s integrovaným kabelem je důležité si uvědomit, že bude možné dobíjet pouze vozidla se stejným typem zásuvky.

  Připojení
Dobíjecí stanice jsou dodávány v provedení s integrovaným kabelem nebo se zásuvkou typu 2. Vozy s různými typy zásuvek je pak možno s touto stanicí nabíjet. K tomuto je potřeba zakoupit napájecí kabel režimu 3.

  Omezení přístupu
V případě, že nabíjecí stanice je na veřejně přístupném místě, můžete ji chránit před zneužitím neoprávněnými uživateli pomocí identifikace RFID kartami nebo čipy.

  Účtování
Díky integrovanému měřiči výkonu je možno měřit spotřebu energie na nabíjení a tuto následně v případě potřeby vyúčtovat uživatelům.

  Solární energie
Majitelé solárních panelů mají možnost optimalizovat spotřebu energie a se správně zvolenou dobíjecí stanicí nabíjet svůj elektromobil přednostně ze sluneční energie.

  Ušetřete cenný čas s nabíjecí stanicí
S použitím dobíjecí stanice můžete nabíjet podstatně rychleji než z domácí zásuvky, v závislosti na typu elektromobilu. Obecně lze říct, že s dobíjecí stanicí o výkonu 22 kW nabijete svůj elektromobil asi 10x rychleji než při nabíjení ze standardní domácí zásuvky.

  Pomoc s výběrem nabíjecí stanice
Nevíte si rady, která nabíjecí stanice je ta správná pro Vaše řešení nabíjení elektromobilů? Rádi Vám s výběrem pomůžeme, stačí navštívit náš konfigurátor nabíjecích stanic na www.vyberminabijecku.cz.