SmartEV PUBLIC

Nabízíme řešení pro rychlé a pohodlné nabíjení elektromobilů na delších cestách s možností jednoduchého způsobu placení za nabíjení

Při delších cestách elektromobilem je potřeba jej dobít rychleji než na domácích a firemních wallboxech, kde většinou EV nabíjíme, když vozidlo nejezdí.  Dobíjení by mělo být rychlé a pohodlné a uživatel by měl mít možnost zaplatit za nabíjení svou platební kartou bez nutnosti někam se registrovat nebo  obstarávat chipy a karty pro nabíjení.
 
Při výběru DC nabíjecí stanice a její instalace je potřeba vzít v úvahu umístění parkovacích míst a hlavně zda máme k dispozici dostatečný příkon pro zapojení stanice. DC nabíjecí stanice potřebují pro své fungování řádově vyšší příkony z distribuční sítě než běžné wallboxy.
 
Pro nabíjení třetím stranám (pokud jsme provozovatelem nabíjecí stanice) je potřeba zajistit jednoduchý způsob platby za nabíjení uživateli EV. Takovýto systém přináší řešení SmartEV FAST CHARGING.
 
SmartEV FAST CHARGING přináší komplexní řešení pro řešení AC i DC rychlonabíjecích stanic elektromobilů včetně účtování služeb.

Řešení se skládá z těchto základních součástí:

DC wallboxy

Pro firemní účely, případně v místech, kde není dostatečný příkon z distribuční sítě pro umístění nabíjecí stanice s výkonem 50 kW a vyšším, je velmi dobrým řešením s vynikajícím poměrem výkon/cena nabíjecí DC wallbox INFYPOWER s výkony od 20 kW do 40 kW. Tento DC wallbox se dodává standardně v provedení k zavěšení na zeď s možností osadit jedním nebo oběma nabíjecími standardy pro rychlonabíjení CCS 2 a CHAdeMO. DC wallboxy INFYPOWER používají standardní protokol OCPP 1.6. a tudíž jsou kompatibilní se systémem SmartEV BOX, který je určen pro správu a monitoring nabíjecích stanic. Stejně jako běžné AC wallboxy mohou být připojeny do systému a využívat všech vlastností aplikace moje.smartev.cz Velkou předností těchto nabíjecích stanic je jejich poměr cena/výkon, kdy za velmi zajímavé ceny lze pořídit DC nabíjecí stanici pro současné nabíjení 2 elektromobilů najednou. Modulární řešení nabíjecí stanice umožňuje současné nabíjení na obou DC nabíjecích kabelech.

1_3.jpg

DC rychlonabíjecí stanice

V místech s dostatečným výkonem na přívodu jsou pak k dispozici DC rychlonabíjecí stanice s výkony od 60 kW do 160 kW opět s možností konfigurace konektorů, tak i rozšířenými možnostmi plateb. Kromě již uvedeného systému prostřednictvím napojení na moje.smartev.cz je možno tyto DC stanice dodat včetně platebního terminálu Ingenico pro přímou platbu platebními kartami. DC nabíjecí stanice lze osadit platebním terminálem Ingenico pro přímé platby za nabíjení platebními kartami. Případně využít jednu ze dvou variant řešení placení nabíjení od společnosti SMARTEV – SMARTEV TOTEM nebo QR kódy

SmartEV Totem

Pro veřejné nabíjecí místa, kde není požadováno rychlé DC nabíjení, ale naopak osazení většího počtu parkovacích míst AC nabíjecími stanicemi s možností přímé platby platební kartou nabízíme naše řešení napojení AC wallboxů na společný platební SMARTEV TOTEM. Provozovatel nabídne jednoduchou platbu platební kartou za nabíjení, kdy uživatel nepotřebuje složité registrace do systému provozovatelů stanic. Totem je osazen 10“ barevným dotykovým displejem pro ovládání připojených stanic. Je možno jej použít současně i jako parkovací automat. Provozovatel má k dispozici webovou aplikaci, ve které vidí  všechny transakce a nastavuje dálkově ceny za nabíjení.

Platba QR kódy

Pro zákazníky, kteří chtějí nabídnout nabíjení na svých stanicích třetím stranám a nechtějí investovat do platebního terminálu nabízíme rychlé a levné řešení plateb systémem SMARTEV PAY. Pokud je nabíjecí stanice zapojena do systému SMARTEV, je možno k platbám za nabíjení použít platební bránu a za nabíjení zaplatit stejně jednoduše jako v běžném e-shopu na internetu.

Zákazník si pro aktivaci nabíjení načte QR kód z nabíjecí stanice svým Smartphone a na displeji se mu zobrazí volba platby, v dalším kroku je přesměrován do platební brány společnosti GPWebpay, kde zadá údaje o své platební kartě. Po autorizaci může ihned nabíjet své vozidlo. Na telefonu online vidí cenu za nabíjení, které může kdykoliv ukončit. Po skončení nabíjení si může stáhnout daňový doklad ve formátu PDF nebo si ji může nechat odeslat na zadanou e-mailovou adresu.