SmartEV HOME

Nabíjet svůj elektromobil rychle, pohodlně a bezpečně na své vlastní domácí nabíjecí stanici a zůstat flexibilní v každodenním rytmu

V závislosti na způsobu využití je potřeba elektromobily dobíjet každé 2 až 3 dny. Dobíjení by mělo být rychlé a pohodlné – s vlastní domácí dobíjecí stanicí. Elektromobily vyžadují pro nabíjení velké množství energie po dobu tří až osmi hodin. Až dosud tak energeticky náročné spotřebiče v našich domácnostech neexistovaly. Při výběru domácí nabíjecí stanice neboli wallboxu a její instalace je potřeba vzít v úvahu kapacitu baterie elektromobilu, umístění parkovacího místa a polohu nabíjecí zásuvky na autě. Stejně důležité jako výkonnostní a bezpečnostní hlediska stávající elektroinstalace, jsou důležité i další aspekty jako je účtování služeb za spotřebovanou elektrickou energii, napojení na data z domácí fotovoltaické elektrárny a řízené dobíjení.

SmartEV HOME přináší komplexní řešení pro nabíjení elektromobilů v domácnostech s přihlédnutím ke všem výše uvedeným požadavkům.

Řešení se skládá z těchto základních součástí:

SmartEV BOX

Základem celého systému je řídící jednotka SmartEV box, která slouží pro komunikaci se všemi připojenými nabíjecími stanicemi. Zařízení SmartEV box umožňuje bezpečně nabíjet více elektromobilů současně s využitím plné kapacity aktuálního připojení k elektrické síti, aniž by bylo opět potřeba její navýšení u dodavatele energií. Systém kontinuálně měří spotřeby celého objektu a na základě informací dochází k dynamickému  přidělování „volné“ energie mezi nabíjecí stanice, které jsou v danou chvíli aktivní (nabíjejí elektromobil). Jelikož se jedná o veřejná, či poloveřejná místa, jsou wallboxy osazeny RFID identifikací tak, aby uživatel, který nemá oprávnění, nemohl na dané stanici nabíjet.
SmartEV BOX - pohled zepředu
SmartEV BOX - pohled zezadu

Funkce SmartEV:

Příklad použit

Majitel domu má zapojené monitorování spotřeby celého domu včetně napojení informací z fotovoltaické elektrárny. Systém SMARTEV mu dynamicky řídí výkon nabíjecí stanice tak, aby nedošlo k překročení odběru hlavního jističe domu 3×25 A v závislosti na aktuálně zapnutých všech spotřebičích v domě. V aplikaci moje.smartev.cz si pak může nastavit, zda se má nabíjet pouze v době NT nebo kdykoliv, zda chce nabíjet v režimu EKO (pouze z elektřiny vyrobené FVE bez odběru z distribuční sítě). V grafech pak vidí přehledně spotřeby domu, výrobu FVE, spotřebu na nabíjení po měsících, dnech, hodinách. V přehledu pak celkovou odebranou energii za měsíc, kterou předloží jako podklad svému zaměstnavateli k proplacení

APLIKACE SmartEV POWER

Základní funkce aplikace

Náhledy do aplikace

Přehled systému
Grafy spotřeby energie
Historie nabíjení
Podklad pro fakturaci
Administrace systému