Nabíjet svůj elektromobil rychle, pohodlně a bezpečně na své vlastní nabíjecí stanici a zůstat flexibilní v každodenním rytmu

V závislosti na způsobu využití je potřeba elektromobily dobíjet každé 2 až 3 dny. Dobíjení by mělo být rychlé a pohodlné – s vlastní domácí dobíjecí stanicí. Elektromobily vyžadují velké množství energie po dobu tří až osmi hodin. Až dosud tak energeticky náročné spotřebiče v našich domácnostech nebyly.
Při výběru domácí nabíjecí stanice (wallboxu) a její instalace je potřeba vzít v úvahu kapacitu baterie elektromobilu, umístění parkovacího místa a polohu nabíjecí zásuvky na autě. Stejně důležité jako výkonnostní a bezpečnostní hlediska stávající elektroinstalace, jsou důležité i další aspekty jako je účtování služeb za spotřebovanou elektrickou energii a řízené dobíjení.

 

Výhody vlastní domácí dobíjecí stanice

 

Nabíjení firemních vozidel doma?

Nabíjíte své firemní auto doma ze svého vlastního zdroje elektrické energie? Nabízíme ideální řešení pro vyúčtování nákladů svému zaměstnavateli – stejně snadné jako používání tankovacích karet. Spolu s domácím wallboxem vám dodáme náš Smart-EV box pro dynamické řízení spotřeby energie v domě, včetně elektroměru a připojení do webové aplikace smartEV. S jeho pomocí pak budete mít přehledná data o nákladech spotřebované energie pro svého zaměstnavatele on-line k dispozici.

Nabíjení elektromobilů ze své vlastní solární elektrárny?

Chcete nabíjet svůj elektromobil zcela zdarma pomocí sluneční energie ze své fotovoltaické elektrárny na střeše svého domu? Díky našemu řešení Smart-EV je to možné. Můžete optimalizovat svoji domácí spotřebu elektrické energie nastavením nabíjení pouze v době, kdy svítí slunce a FVE vyrábí energii. Tímto způsobem budete svůj elektromobil nabíjet 100% ekologicky, ale můžete také zvýšit úsporu nákladů z vašeho fotovoltaického systému.