Inteligentní řešení nabíjení a fakturační služby od smartEV pro nabíjení elektromobilů

Počet elektromobilů na trhu neustále roste a většina z nich jsou dobíjena doma nebo v práci. To znamená dvě věci pro firmy. Za prvé, nabíjení elektrickou energií řidiči doma musí být firmou hrazeny stejně jako náklady spojené s tankováním vozidel se spalovacímu motory. Za druhé, musí zajistit příslušné dobíjecí stanice na firmách. Zároveň je důležité mít přehled o spotřebované elektrické energii jednotlivými skupinami uživatelů (firemní vozy, soukromá auta zaměstnanců, návštěvy, …) a tuto následně moci vyúčtovat.

Firemní parkovací prostory jsou ideálním místem pro nabíjení elektromobilů, protože je zde jejich majitelé nechávají stát po dlouhou dobu. Nicméně je potřeba brát v úvahu i ekonomické hledisko a ceny energií. V současné době mnoho firem nabízí tuto službu jako benefit zcela zdarma. Ale jakmile bude stoupat počet elektromobilů a s tím porostou i celkové náklady na elektrickou energii, bude potřeba toto řešit. S našim smart-EV boxem budete mít vše pod kontrolou a vy rozhodnete kdo a kolik za nabíjení bude platit. My zajistíme bezproblémové online řešení pro monitoring a řízení přesně podle vašich potřeb.

Výhody služby na první pohled

Jak to funguje?

SmartEV doma:

Uživatelé firemních elektromobilů jednoduše nabíjejí své elektromobily na dobíjecí stanici doma

Všechny procesy nabíjení jsou přesně včetně naměřených kWh spotřebované energie zaznamenány smart-EV boxem a uloženy na webovém portále.

Měsíční přehled o všech nabíjecích procesech je na konci měsíce automaticky připraven a odeslán na e-mail uživatele.

Společnost CDS CARS s.r.o. na základě tohoto vyúčtování uhradí řidiči služebního automobilu každý měsíc náklady na elektrickou energii vynaloženou na nabíjení doma.

Společnost CDS CARS s.r.o. vyúčtuje společnosti zaměstnance náklady na elektřinu společně se servisním poplatkem za tuto službu. Faktura je odeslána e-mailem se všemi daňovými náležitostmi.

 

 

Přehled cen za službu
Jednorázový aktivační poplatek                                                                                  499,- Kč
Měsíční poplatek za službu (plus náklady na elektřinu)                                             149,- Kč

SmartEV na firmě:

Uživatelé, kteří mají zájem nabíjet své elektromobily na firmě se musí nejprve registrovat a bude jim přidělena RFID karta k vozidlu, kterou budou využívat k identifikaci u dobíjecí stanice.

Všechny procesy nabíjení jsou přesně včetně naměřených kWh spotřebované energie zaznamenány smart-EV boxem a uloženy na webovém portále.

Společnost na konci měsíce obdrží e-mailem měsíční přehled o všech nabíjecích procesech rozdělený podle jednotlivých uživatelů.

Uživatelé, kteří mají službu nabíjení zpoplatněnou, obdrží na konci měsíce přehled o svém nabíjení a svých nákladech rovněž automaticky e-mailem.

Každý měsíc společnost CDS CARS s.r.o. vybírá úhradu za uskutečněná dobíjení od jednotlivých uživatelů.

Firmě provozující dobíjecí stanici jsou pak společností CDS CARS s.r.o. propláceny náklady na elektrickou energii vynaloženou každý měsíc na dobíjení elektromobilů.

 

 

 

Přehled cen za službu
Jednorázový aktivační poplatek                                                                                499,- Kč
Měsíční poplatek za službu za jednu nabíjecí stanici (max. 3 uživatelé)                299,- Kč
Dodatečná cena za každou další dobíjecí stanici                                                    100,- Kč
Dodatečná cena za každého dalšího uživatele                                                          50,- Kč
Jednorázový aktivační poplatek za dalšího uživatele včetně RFID karty               200,- Kč